Strona główna
AKTUALNOŚCI
Kończymy nasz tegoroczny sezon treningowy!
To był niesamowity czas! Przez ostatnie miesiące nasi najmłodsi adepci szczypiorniaka dawali z siebie wszystko, realizując projekt Gramy w Ręczną
Cały rok wspólnych zajęć przyniósł nam masę wspaniałych wrażeń, litry wylanego potu, ale przede wszystkim – ogromny uśmiech i genialną zabawę! Na każdym treningu obserwowaliśmy, jak nasi mali sportowcy robią ogromne postępy, uczą się zasad fair play i budują zgrany zespół. Krótko mówiąc: było po prostu SUPER!
O kleszczach z uśmiechem?
Dziś przekonali nas o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 oraz grupa przedszkolna!
Odwiedziliśmy aż 9 klas i najmłodszych przedszkolaków, by porozmawiać o tym, gdzie można spotkać kleszcze, jak się przed nimi chronić i co zrobić, gdy taki nieproszony „pasażer na gapę” postanowi wybrać się z nami do domu. Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście... prawdziwe kleszcze w probówkach! Dzieci mogły też obejrzeć specjalne przyrządy do usuwania kleszczy i dowiedzieć się, jak prawidłowo z nich korzystać.
Nadchodzą upały!
Drodzy Rodzice!
Prognozy pogody zapowiadają wyjątkowo ciepłe i słoneczne dni. Ponieważ zamierzamy maksymalnie wykorzystać tę piękną aurę i będziemy spędzać teraz znacznie więcej czasu na świeżym powietrzu (podczas lekcji wychowania fizycznego, spacerów czy przerw), bardzo prosimy o pomoc w przygotowaniu dzieci do szkoły. Prosimy, aby każdy uczeń miał ze sobą:
Debata oksfordzka w ramach Tygodnia Profilaktyki!
Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny udowodnili, że słowo to potężna broń, a kultura dyskusji to ich mocna strona. W ramach Tygodnia Profilaktyki reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 17 im. prof. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej wzięła udział w prestiżowej Debacie Oksfordzkiej, która odbyła się gościnnie w Szkole Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota. Nasza drużyna zmierzyła się z gospodarzami w debacie finałowej nad niezwykle aktualną i ważną tezą: „Uzależnienie od internetu jest równie groźne jak uzależnienie od substancji psychoaktywnych.”
Rozpoczynamy profilaktykę przed wakacjami
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rudzie Śląskiej przeprowadziła w naszej szkole zajęcia profilaktyczne dla dziewięciu klas na temat palenia papierosów, wapowania oraz używania woreczków nikotynowych. Rozmawialiśmy o wpływie nikotyny na zdrowie, mechanizmach uzależnienia oraz konsekwencjach sięgania po tego typu produkty. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami. Wspólnie pokazujemy, że wiedza i świadome wybory to najlepsza droga do zdrowia!
Zakończenie projektu "Pisarz miesiąca"
Przez ostatnie miesiące uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka polskiego udowadniali, że literatura to nie tylko suche fakty, ale przede wszystkim fascynujące ludzkie historie. Do tematu podeszliśmy bardzo kreatywnie! Odkrywaliśmy świat literatury na różne sposoby: rozwiązywaliśmy angażujące karty pracy, tworzyliśmy nowoczesne prezentacje multimedialne, analizowaliśmy twórczość i samodzielnie wyszukiwaliśmy informacje w różnych źródłach, projektowaliśmy niesamowite grafiki.
Nasz kolejny powód do dumy!
Z ogromną radością informujemy, że nasz uczeń, Kacper Dragon z 2a, stanął na podium! Kacper wywalczył świetną III nagrodę w konkursie fotograficznym pod elektryzującym hasłem **„Energia”**. To wyjątkowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu z okazji obchodów XXXII Dnia Ziemi .
WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW – PODSUMOWANIE PROJEKTU!
W naszej bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego projektu czytelniczego „WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW”! Przez ostatnie miesiące nasi uczniowie udowadniali, że czytanie to nie tylko świetna zabawa, ale też prawdziwa pasja. Podejmowali wyzwania, czytali wybrane lektury i dzielnie sprawdzali swoją wiedzę w testach czytelniczych.
Wyobraźnia to supermoc!
Klasa 4b to bezbłędnie udowodniła! Taka galeria to genialny sposób na podsumowanie roku – widać, że lektury nie były nudnym obowiązkiem, ale początkiem świetnej zabawy. Sądząc po uśmieszkach, kreatywność uczniów naprawdę dorównała wyobraźni samych autorów!
3
Trening metodą IMOPEKSIS
Przyjdź, zobacz, spróbuj!
Niezapomniana przygoda w Wiosce Indiańskiej
Pierwszoklasiści wyruszyli na pełną atrakcji wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Karchowicach! Dzieci miały okazję poznać kulturę i zwyczaje Indian, zwiedzić tipi, uczestniczyć w ciekawych zabawach i konkurencjach oraz sprawdzić swoją celność podczas indiańskich wyzwań . Nie zabrakło również wspólnych tańców , śmiechu oraz integracji na świeżym powietrzu . Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy mieszkaniec indiańskiej wioski! To był dzień pełen wrażeń, nowych doświadczeń i wspaniałej zabawy! Dziękujemy organizatorom za ciepłe przyjęcie i niezapomniane chwile.
Gra rodzinna zaliczona na 6️⃣
17-kowa Przygoda za nami! Udało się złapać idealne okno pogodowe A potem było już tylko lepiej: mnóstwo śmiechu, świetnej zabawy, współpracy i emocjonującej rywalizacji i to dosłownie !
Ogromne brawa i podziękowania dla naszych głównych organizatorów: Mileny, Martyny, Alicji, Adama oraz naszego cichego mistrza od map – Szymona.
MAMY TO! WYZWANIE CZYTELNICZE ZAKOŃCZONE SUKCESEM!
W piątek, 12 czerwca, w naszej bibliotece szkolnej odbyło się oficjalne podsumowanie akcji „Wyzwanie czytelnicze, które się uda!”, realizowanej w ramach Ogólnopolskiego Programu dla Bibliotek „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Podsumowanie to było ostatnim etapem naszej wspólnej przygody i najlepszym dowodem na to, że czytanie przynosi ogromną satysfakcję, a sama rywalizacja była pełna sprytu, uśmiechu i świetnej energii!
Klasa 3b na tropie tajemnic „Drzewa magii”!
Wczoraj nasi trzecioklasiści wybrali się do kina na wyjątkowy seans. Film o sile przyjaźni i magii rodzinnych więzi poruszył nas wszystkich. Choć tematyka skłaniała do głębszych przemyśleń, na sali kinowej absolutnie nie brakowało głośnego śmiechu!
Mało tego – sama podróż była dla nas nie lada przygodą! Do kina wybraliśmy się komunikacją miejską. Dla niektórych z nas była to świetna okazja, by przypomnieć sobie, jak to jest podróżować autobusem Wycieczka udana w 100%! A Wy? Kiedy ostatnio jechaliście autobusem na super seans?
WIELKI SUKCES W KONKURSIE „ŚWIETLIK”!
Pamiętacie marzec, kiedy uczniowie naszej szkoły mierzyli się z kolejną edycją Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”? Właśnie dotarły do nas wyniki i... mamy ogromne powody do dumy!
Z wielką radością ogłaszamy, że dwie nasze uczennice stanęły na podium i zajęły III miejsce w Polsce:
Interaktywna integracja i edukacja przez ruch!
Do końca roku szkolnego zostały już tylko nieco ponad dwa tygodnie, ale klasy 4a i 4b już teraz poczuły pierwszy oddech swobodnej, przedwakacyjnej zabawy! Naszym celem była Katowicka strefa PIXEL XL – to właśnie tam czwartoklasiści spędzili środowe popołudnie. Było energicznie, radośnie i w najlepszym możliwym towarzystwie koleżanek i kolegów z klasowych ławek.
Szkolna gra terenowa pełna zagadek i emocji
W ostatnich tygodniach nasze szkolne podwórko zamieniło się w prawdziwą arenę tajemnic! Można było na nim natknąć się na ukryte listy, skomplikowane szyfry i zagadkowe wskazówki. Wszystko to za sprawą uczniów klas 5, którzy w ramach lekcji edukacji zdrowotnej przygotowali i przeprowadzili szkolną grę terenową.
Wycieczka drugoklasistów do Parku Alele!
Wczoraj nasi drugoklasiści zamienili szkolne ławki na wielką przygodę! Wybrali się na wycieczkę do Parku Alele, a tam czekała na nich masa atrakcji, śmiechu i świetnej zabawy. Na samym początku dzieci miały okazję karmić, głaskać i obserwować zwierzaki z bliska. Dla wielu z nich było to niesamowite przeżycie! Po wizycie u zwierzaków przyszedł czas na rozładowanie energii. Trampoliny i plac zabaw poszły w ruch! Skokom pod niebiosa nie było końca. Po tak intensywnej zabawie przyszedł czas na zasłużony, pyszny obiad. Wszystkim ogromnie smakowało, a jedzonko znikało z talerzy w mgnieniu oka! To był po prostu wspaniały dzień, który na długo zostanie w naszej pamięci!
Partnerzy
