MATERIAŁY/ KARTY PRACY
INFORMATYKA
KL. 8
ARKUSZ KALKULACYJNY
KL.7 szablon_cw._html.zip
7A Świąteczne projektowanie 3D
7B Świąteczne projektowanie 3d
Code Week 2023
W tym roku uczestnicy zajęć mają za zadanie
- zaprogramować utwór poetycki ( kl. 8)
CODE.ORG PROGRAMOWANIE I POEZJA
- stworzyć świat (Minecraft) lub jego elementy( Lego Education) /kl. 6-7/przyjazne człowiekowi i przyrodzie .
Świat to organizm, którego działanie zależy od wzajemnego wpływu poszczególnych elementów, które nie mogą oddziaływać na siebie negatywnie, destrukcyjnie.
Współpraca, wzajemna pomoc uczestników zajęć - miłośników Minecrafta lub Lego-ma zaowocować propozycją/ projektem świata wolnego od wyniszczających postaw, konstrukcji, elementów degradujących środowisko naturalne.
W ramach zajęć wykorzystujących Lego Education uczestnicy konstruują i programują maszynę/robota, który będzie wspierał człowieka w eko działaniach.
Młodsi (kl. 4-5) uczniowie będą brać udział w lekcji ,,AI dla oceanów" na CODE.ORG
Na zajęciach informatycznych uruchom Salwyrr Launcher, a następnie wybierz wersję 1.19.2 oraz serwer CODESP17.aternos.me:21185 i poproś nauczyciela o włączenie serwera lub uruchom wersję edu Minecrafta dla szkół.
DOŁĄCZ DO NASZEGO WYDARZENIA na CODEWEEK.EU, wpisując:
cw23-IGX4n
Kraina życzliwości w Minecrafcie
Podczas zajęć dodatkowych miłośnicy Minecrafta stworzyli wyjątkowy świat, w którym królowała życzliwość. Miłe, ciepłe, motywujące słowa, miejsca zabawy, relaksu, wyciszenia - to wszystko sprawia, że otaczani jesteśmy życzliwością.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
Miłośnicy Minecrafta nie mogą pominąć tak ważnego wydarzenia w roku, jakim jest CODE WEEK!
Już dziś zapraszamy Was do wspólnej zabawy i nauki podczas przemierzania nieznanych zakamarków minecraftowych światów. Do wspólnej zabawy zaprosimy Was 12.10.2022 r. o godz. 7.10 ! Już niebawem podamy szczegóły, byście mogli do nas dołączyć.
Wrzesień pod znakiem programowania i bezpieczeństwa w sieci, dzięki warsztatom dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami: Cyberbezpieczeństwo"
Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? 11. edycja “Koduj z Gigantami”, czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży! Akcja edukacyjna potrwa od 3 do 25 września i odbędzie się stacjonarnie w prawie 100 miastach w całej Polsce oraz online. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, Janusz Cieszyński Sekretarz Stanu w KPRM ds. Cyfryzacji, NASK i ORE. Jak wziąć udział w zajęciach?
Wiek i miejsce już dawno przestały być barierą w nauce programowania. Powszechny dostęp do urządzeń i nowych technologii sprawia, że dzieci już od najmłodszych lat mogą rozpocząć naukę zawodu przyszłości. Programowanie stało się jedną z najbardziej pożądanych umiejętności na świecie.
Rozwój cyfrowych kompetencji pozwala w pełni korzystać z obecnych możliwości technologicznych, poszerza perspektywę, a przede wszystkim daje przestrzeń do wpływu na otaczające środowisko. Nawet jeśli dziecko obierze inną ścieżkę zawodową, podstawowe umiejętności które nabędzie podczas nauki programowania, jak na przykład rozwój kreatywnego i analitycznego myślenia, w przyszłości przełoży się na świadome korzystanie z nowych technologii i szybsze odnalezienie się w cyfrowej przyszłości. Szansą na postawienie pierwszych kroków w programowaniu są bezpłatne warsztaty “Koduj z Gigantami”, w których, stacjonarnie lub online, mogą wziąć udział dzieci i młodzież z całej Polski. Zapisy na wydarzenie są już dostępne na stronie www.kodujzgigantami.pl.
Program zajęć “Koduj z Gigantami” dostosowany jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem jednak, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci.
- 11. edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami - mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator warsztatów.
Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. Dzieci w wieku 10-12 lat także zmierzą się z nauką programowania w języku Scratch lub będą mogły wybrać zajęcia prowadzone w środowisku App Inventor. W przypadku warsztatów online, do wyboru są także warsztaty z tworzenia stron internetowych. W trakcie lekcji, uczestnicy dowiedzą się na czym polega Phishing, jak stworzyć własny generator silnych haseł oraz jak rozpoznawać zagrożenia.
Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT.
W trakcie warsztatów z programowania w językach Python oraz C# zarówno w formie stacjonarnej, jak i online, młodzież w wieku 13-19 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.
Na uczestników, oprócz ogromnej dawki wiedzy i zabawy, czekają gadżety przygotowane przez organizatorów - szkołę Giganci Programowania.
- W tej edycji jednak nie tylko dzieci będą miały okazję, aby zdobywać wiedzę. Dla chętnych rodziców uczestników przygotowaliśmy specjalny webinar z cyberbezpieczeństwa, podczas którego zwrócimy uwagę na zagrożenia w sieci, sprawdzimy czy nasze hasła nie zostały zhakowane i pokażemy przykłady hakerskich wyłudzeń - dodaje Dawid Leśniakiewicz.
Zapisy na warsztaty już się rozpoczęły, akcja będzie prowadzona we wrześniu w całej Polsce, zarówno w formule stacjonarnej jak i online. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty.
Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie www.kodujzgigantami.pl.
Szukamy zajączka 😉
WIELKANOC w Minecrafcie
Jak wyobrażamy sobie nowy budynek naszej szkoły?
Niewielka przerwa w budowie nowego budynku naszej szkoły to nie powód, by przerwać realizację naszego projektu w świecie Minecrafta.
Oto projekt Wiktorii G. z kl. 5a ►►►►
Święto liczby Pi w Minecrafcie
LUDOLFINĘznajdziecie w stworzonym przez nas świecie na kółku informatycznym.
Znaleźliśmy chwilę dla ludolfiny nawet na lekcji informatyki w klasie 7🙃👍
Oto efekty:
Zdalnie też było fajnie :)
Na kółku informatycznym zdalnie też może być fajnie
DBI z Minecraftem
Projekt ,,Nasza nowa szkoła w Minecrafcie"
Młodzi projektanci intensywnie pracują. W świecie Minecrafta powstają kolejne budynki. Okazuje się, że wyobraźnia naszych uczniów nie zna granic. Projektują kolejne budynki, sale lekcyjne i...wyjątkowe bazy dla nauczycieli, uczniów, w których będziemy mogli nie tylko zdobywać wiedzę i umiejętności, ale również...odpoczywać!
Sami zobaczcie:
Projekt ,,Choinka"
Młodzi projektanci postanowili, że do świata Minecrafta zawitają święta Bożego Narodzenia. Wspólnie zaprojektowali wyjątkową choinkę.
PIXEL - KOŁO MIŁOŚNIKÓW INFORMATYKI
Budowa nowego budynku naszej szkoły ruszyła pełną parą. Wszyscy jesteśmy ciekawi ostatecznego efektu. Oczywiście, znamy projekt, ale mimo to postanowiliśmy na zajęciach koła informatycznego zwizualizować go w Minecrafcie. Uczestnicy kółka wspólnie projektują budynki. To na razie początek, ale...Efekt na pewno wszystkich zaskoczy
Oto projekt sali lekcyjnej wg Oskara U. z kl. 6a:
Miłośnicy Minecrafta
Budujemy, tworzymy, współpracujemy w każdy piątek od 7.00 w sali informatycznej!
- NAUKA
- WSPÓŁPRACA
- PLANOWANIE
- PROGRAMOWANIE
Ankieta
Materiały do lekcji
- 17
KLASA 6
ZDJĘCIA DO FOTOMONTAŻU W GIMPIE