• Pinocchio wants to go to school

• W bieżącym roku szkolnym grupa uczniów z klas 4a, 4b oraz 5b realizuje projekt eTwinning we współpracy ze szkołami z Grecji, Rumunii oraz Słowacji. Motywem przewodnim projektu „Pinocchio wants to go to school” jest szkoła. Losy bohatera literackiego wykreowanego przez Carla Collodiego zainspirowały nas do tworzenia w międzynarodowych grupach szkoły marzeń. Jesteśmy przekonani, że – podobnie jak wcześniejsze projekty – również ten  pozwoli nam zdobywać nowe umiejętności, rozwijać talenty oraz działać twórczo.

• SEASON STORIES

• Swoją eTwinningową przygodę zaczynają w tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a i 3b. We współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Czech realizują projekt „SEASON STORIES”. Początek współpracy to oczywiście wzajemne poznanie uczestników projektu oraz konkurs na logo. Podejmowane w trakcie projektu zadania wyznaczają kolejne pory roku. Uczniowie poznają słownictwo związane z jesienią, zimą, wiosną oraz latem. Każda pora roku jest okazją do gier i zabaw językowych oraz różnych kreatywnych działań związanych z realizacją zadań wymyślonych przez partnerską szkołę. W projektowych przedsięwzięciach towarzyszą nam sympatyczni bohaterowie: Krecik oraz smok wawelski

JESIEŃ

ZIMA

WIOSNA

LATO

• eTWINNINGOWY ROK PEŁEN TWÓRCZYCH INSPIRACJI

• kliknj⇒ 4 seasons with eTwinnig

Oto, jak minął nam rok pełen twórczych inspiracji i niebanalnego utrwalania angielskich słówek, z muzyką Vivaldiego w tle.

• Grupa uczniów klasy VIIb realizujących w zeszłym roku szkolnym projekt eTwinning „Animal Superheroes” otrzymała za efekty współpracy w polsko-słoweńsko-włoskim gronie Europejską Odznakę Jakości! To kolejne – po Krajowej Odznace Jakości przyznanej w lipcu – wyróżnienie za ten projekt. Ten sukces bardzo nas cieszy i motywuje do dalszych twórczych eTwinningowych działań!

W bieżącym roku szkolnym podjęliśmy współpracę ze szkołami z Polski oraz Włoch w ramach projektu „GREAT JOB”. Siódmoklasiści myślą już o swojej przyszłości, a projekt pozwoli podejść do tematu innowacyjnie.

Natomiast uczniowie klas IIIa  i IIIb realizują projekt „4 seasons with eTwinning”. Współpracują ze szkołą z Czech, przedstawiają swoje klasy, poznają partnerską szkołę, działają artystycznie i w ciekawy sposób uczą się języka angielskiego.