• Wirtualne Laboratorium Przyszłości

• Szkoła Ucząca z Minecraft Education

Laboratoria Przyszłości to program, który nieustannie się rozwija, co zawdzięcza kreatywności uczestników i opiekunów. Jedną z ciekawych i twórczych inicjatyw są Wirtualne Laboratoria Przyszłości, do których w listopadzie  dołączyła również nasza szkoła. Szkoła Ucząca z Minecraft Education - to projekt, który wykorzystuje niezwykle popularną  grę do przygotowania uczniów na wyzwania przyszłości, rozwijając umiejętności takie jak kreatywność, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie, a także zaspokajając potrzebę zabawy. Wersja edukacyjna Minecrafta jest dostępna dla wszystkich naszych uczniów. Wystarczy wziąć udział w dedykowanych zajęciach lub dopytać o dane logowania swoich nauczycieli informatyki. Nasza edukacyjna przygoda z Minecraftem już się rozpoczęła. Co jednak nie umniejsza naszych działań związanych z programowaniem, projektowaniem 3D i in. Na wielu zajęcia wykorzystujemy różne metody dzięki narzędziom pozyskanym w ramach Laboratoriów Przyszłości.

• TELEFONY ZAUFANIA

• Przedstawiamy telefony, które gwarantują szybki dostęp do informacji i wsparcia, jak również podejmowanie interwencji w sprawach ważnych z punktu widzenia zdrowia psychicznego i bezpieczeństwa dzieci oraz młodzieży. Dzieci w kryzysie psychicznym, które mają problemy w domu, w szkole, w tym w relacjach rówieśniczych, przy zapewnieniu anonimowości i pełnej dyskrecji, mogą skontaktować się ze specjalistami i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

W ramach działań telefonów/infolinii specjaliści świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

• Spotkanie z autorem!

• Jak wygląda życie pisarza? Na to i wiele innych pytań odpowiedział rudzki pisarz o zasięgu krajowym - Pan Kazimierz Szymeczko, którego nasza szkoła gościła w miniony wtorek. Pan Kazimierz jest autorem wielu opowiadań o historii Polski i Śląska, ale nie tylko. Ostatnia powieść "Tetrus" to historia niepełnosprawnego chłopaka po wypadku, który na nowo odkrywa sens życia. Wiele książek autora znajdziecie w naszej bibliotece szkolnej. Zapraszamy!