• XX Wojewódzki Konkurs Poetycki

• ,,Milion myśli mam dziś w głowie,/sama nie wiem, która ważna(...)" - napisała Maja Komorowska- wybitna aktorka teatralna i filmowa- w recenzji jubileuszowego - XX wydania Antologii Poezji Dziecięcej i Młodzieżowej. Na pewno wiele ważnych myśli przekazali laureaci XX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego, wśród których znalazły się nasze uczennice: Lena z kl. 2B, Marta i Martyna z kl. 7B.

14 grudnia 2023 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zabrzu odbyła się uroczysta gala XX Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego, którego organizatorzy- SzkołaPostawowa nr 30 w Zabrzu -podkreślili wyjątkowy talent młodych poetów. Z okazji jubileuszowego wydania tomiku laureaci ustanowili Rekord Polski na największą liczbę autorów jednego tekstu poetyckiego.

Naszym uczennicom- Lence, Marcie i Martynie- gratulujemy sukcesu i ,,talentu czarowania słowem"( cyt. za AntologiaPoezjiDziecięcejiMłodzieżowej 2023 ). Czekamy na kolejne publikacje📖📚✒️