Decyzja Nr OA-OR.110.1.24.2018 Śląskiego Kuratora Oświaty z 28 grudnia 2018 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych dla absolwentów szkół podstawowych, tj. do czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na rok szkolny 2019/2020.
Terminy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych
Terminy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych
Decyzja Nr OA-OR.110.1.23.2018 Śląskiego Kuratora Oświaty z 28 grudnia 2018 r. w sprawie terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminów składania dokumentów do klas pierwszych trzyletniego liceum ogólnokształcącego, czteroletniego technikum oraz trzyletniej branżowej szkoły I stopnia, na rok szkolny 2019/2020, dla absolwentów dotychczasowego gimnazjum.
"Mamo, tato będę pierwszakiem"
Szanowni Rodzice przyszłorocznych pierwszoklasistów!
W ramach cyklu "Mamo, tato będę pierwszakiem" zapraszamy na kolejne warsztaty- tym razem o tematyce zimowo - karnawałowej.Zajęcia te odbędą się 16 stycznia o godz. 16.30. Bardzo prosimy o telefoniczne potwierdzenie chęci uczestnictwa rodzica/opiekuna wraz z dzieckiem.
Rekrutacja klas III gimnazjum oraz VIII szkoły podstawowej
Warszawa, 4 grudnia 2018 r.
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie Uczniów VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum,
już wkrótce, za pośrednictwem dyrektorów szkół, dotrze do Państwa ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. To ważny dla Państwa moment. Zachęcam, aby wspólnie ze swoimi dziećmi – uczniami VIII klasy szkoły podstawowej oraz III klasy gimnazjum – zapoznali się Państwo z treścią ulotki. Jestem przekonana, że zawarte w niej informacje będą pomocne. Zapewniam, że szkoły są gotowe na przyjęcie Państwa dzieci – posiadają odpowiednią liczbą sal dydaktycznych i utworzą większą liczbę klas.
W kwestii dodatkowych pytań do Państwa dyspozycji pozostają biura i wydziały oświaty w samorządach, doradcy zawodowi w szkołach, a także dyrektorzy oraz kuratorzy oświaty, którzy najlepiej znają sytuację szkół w danym rejonie. W kuratoriach działają punkty konsultacyjne, lista kontaktów jest dostępna na stronie internetowej www.men.gov.pl/rekutacja/kontakty-do-kuratoriow. Przypomnę również, że pytania związane z naborem do szkół na rok szkolny 2019/2020 już od kilku miesięcy można kierować na adres rekrutacja@men.gov.pl. We wrześniu br. do szkół podstawowych i gimnazjów trafił specjalny plakat dotyczący rekrutacji. Uruchomiliśmy także zakładkę www.men.gov.pl/rekrutacja, na której można znaleźć wszystkie szczegółowe informacje.
Zachęcam do rozmowy z dziećmi na temat ich planów dotyczących wyboru konkretnego profilu szkoły. Z danych wynika, że ponad połowa uczniów decyduje się na naukę w szkołach technicznych i branżowych. Ok. 55 proc. młodych ludzi wybiera kształcenie zawodowe, a 45 proc. decyduje się na liceum ogólnokształcące. Według naszych szacunków w roku szkolnym 2019/2020 w liceach ogólnokształcących będzie uczyło się we wszystkich klasach 652 tys. uczniów. Podobną liczbę licealistów mieliśmy w roku szkolnym 2009/2010. Wówczas w liceach ogólnokształcących uczyło się 656 tys. uczniów. Podczas rozmów ze swoimi dziećmi warto wziąć pod uwagę ich zainteresowania i predyspozycje, a także punktację do szkół, do których będą aplikować. Cennym źródłem informacji o szkołach w regionie są tzw. dni otwarte i targi szkół. Udział w nich będzie pomocny przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia.
Zapewniam, że każdy absolwent szkoły podstawowej i gimnazjum znajdzie miejsce w szkole od 1 września 2019 roku.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej
Ważna informacja!
Ważne!!!
W imieniu Prezydent Miasta Ruda Śląska zapraszamy Państwa 22 listopada (czwartek) o godz. 16.00 na spotkanie z projektantami, podczas którego przedstawione zostaną założenia dotyczące budowy nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 17.
Spotkanie odbędzie się na terenie szkoły. Prosimy mieszkańców Bielszowic o liczne przybycie!
List Minister Anny Zalewskiej i Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie szczepień ochronnych dzieci
Warszawa, 8 listopada 2018 roku
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych,
w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.
W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.
Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie – ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii,na Węgrzech, Słowacji,Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestię profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.
Pamiętajmy, że odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby
z obniżoną odpornością. Odmowa poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami dla zdrowia najmłodszych.Należy wyraźnie podkreślić, że dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.
Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie Państwa podopiecznych podjęli dialog z nauczycielami, rodzicami lub opiekunami uczniów na temat szczepień ochronnych. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” staje się bowiem obecnie niezwykle aktualne.
Z wyrazami szacunku
Anna Zalewska Jarosław Pinkas
Minister Edukacji Narodowej Główny Inspektor Sanitarny
Dzień Młodego Patrioty 2018
9 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 17 im. prof. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wzięli w niej udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale także zaproszeni rodzice i dziadkowie.Motywem przewodnim było hasło „100 powodów, by kochać Polskę”. Wyjątkową listę już od początku roku szkolnego tworzyły wszystkie klasy, biorąc pod uwagę geograficzne i przyrodnicze walory naszego kraju, jego historię oraz bogactwo obyczajowe. „100 powodów” to jedyny w swoim rodzaju prezent młodych Polaków dla swojej Ojczyzny z okazji 100. rocznicy jej ponownych narodzin.Prezentacja tej szczególnej listy w postaci przygotowanych przez wszystkie klasy występów wypełniła program uroczystości obchodów 100- lecia odzyskania niepodległości. Nie zabrakło pełnej powagi części historycznej, pieśni legionowych, ale także akcentów humorystycznych.Uroczystość stała się doskonałą okazją do spotkania wielkiej „siedemnastkowej rodziny”. Zarówno jej starszej, jak i młodszej części podobała się pogodna forma świętowania, które pozwoliło także poczuć na nowo dumę z faktu bycia obywatelem Polski.
Zbiórka surowców wtórnych
W bieżącym roku szkolnym kontynuowana będzie zbiórka makulatury, butelek plastikowych i zakrętek. Wyznaczamy 2 dni w tygodniu: wtorek i czwartek. W te dni Pani woźna będzie odbierała zważoną makulaturę, butelki i policzone nakrętki. Wybierzemy szkolnego mistrza segregacji i najaktywniejszą klasę!
Informacja Ministerstwa Edukacji Narodowej
Obiady
Opłata za obiad w miesiącu wrześniu wynosi 75zł. Wpłat należy dokonywać do 15 dnia każdego miesiąca na poniższe konto bankowe. W tytule przelewu należy podać miesiąc oraz imię i nazwisko dziecka lub dzieci (w przypadku rodzeństwa).
ING Bank Śląski 91 1050 1214 1000 0024 3705 4600
Instrukcja pierwszego logowania do dziennika elektronicznego
Poniższe linki są dokładną instrukcją pierwszego logowania do dziennika elektronicznego. Proszę się zapoznać, a w razie problemow skontaktować się z wychowawcą lub sekretariatem szkoły.
Eureka i Alchemik
Uczniowie klas gimnazjalnych oraz kl. 7 szkoły podstawowej przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu z chemii "Alchemik" i konkursu z fizyki "Eureka". Bardzo dobry wynik z chemii uzyskała uczennica klasy 3B Aleksandra Kołecka. Najlepszym uczniem z fizyki jest Oskar Połubiński, uczeń klasy 3A, który uzyskał 31/36 punktów. Uczniom z najlepszymi wynikamy składamy gratulacje i mamy nadzieję, że będą one zachętą do kontynuowania i rozwijania swoich umiejętności w dziedzinie nauk przyrodniczych.
CERTYFIKAT PLACÓWKI ZAANGAŻOWANEJ SPOŁECZNIE
Od 6 lat należymy do Klubu Szkół UNICEF. W ramach członkostwa realizujemy projekty edukacyjne, których podstawowym celem jest propagowanie idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie. Dotychczas uczestniczyliśmy w 12 akcjach edukacyjnych przygotowanych przez UNICEF na temat pomocy humanitarnej, praw dziecka czy sytuacji dzieci w krajach rozwijających się. W tym roku po raz szósty otrzymaliśmy CERTYFIKAT PLACÓWKI ZAANGAŻOWANEJ SPOŁECZNIE! Jesteśmy przekonani, że realizowane projekty w znacznej mierze poszerzają wiedzę naszych uczniów na temat ich praw, pobudzają do działania na rzecz najbardziej potrzebujących, kształtują postawę propomocową i jednocześnie integrują całą społeczność szkolną.
Dzień Młodego Patrioty
30 kwietnia obchodziliśmy Dzień Młodego Patrioty. Z tej okazji ubraliśmy się na biało - czerwono, założyliśmy różnego rodzaju czapki, szaliki i przynieśliśmy flagi. Byliśmy uczestnikami wspaniałej inscenizacji, która krzewiła miłość do naszej Ojczyzny. A na koniec pamiątkowa, biało- czerwona fotografia!
3
REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA
DRODZY PAŃSTWO!
DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 17
IM. PROF. JANA KARSKIEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ
OGŁASZA REKRUTACJĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ DLA KANDYDATÓW
DO KLASY I, IV i VII W ROKU SZKOLNYM 2018/2019
ZGŁOSZENIA PRZYJMOWANE BĘDĄ OD 7.05.2018R. DO 14.05.2018r.(Druki zgłoszenia dziecka do pobrania w sekretariacie szkoły lub poniżej)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej SP z obwodu szkoły:
Zgloszenie_do_klasy_I_szkoly_podstawowej_18_19.docx
Oświadczenia:
.OSWIADCZENIE_DOTYCZaCE_DANYCH_OSOBOWYCH.docx
OSWIADCZENIE_O_MIEJSCU_ZAMIESZKANIA_KANDYDATA_DO_KLASY_I.docx
Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy pierwszej SP spoza obwodu szkoły:
Wniosek_o_przyjecie_kandydata_do_klasy_I_szkoly_podstawowej_18_19_(SPOZA_OBWODU).docx
Oświadczenia:
OSWIADCZENIE_DOTYCZaCE_DANYCH_OSOBOWYCH..docx
OSWIADCZENIE_-RODZENSTWO_W_SZKOLE.docx
OSWIADCZENIE_-_PROWADZENIE_DZIALALNOSCI_GOSPODARCZEJ.docx
OSWIADCZENIE_-_RODZENSTWO_W_PRZEDSZKOLU_OBWODOWYM.docx
OSWIADCZENIE_-_OBWOD_SZKOLY_-_KREWNI.docx
Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy IV szkoły podstawowej:
Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_4_SP_nr_17.docx
Wniosek o przyjęcie kandydata do klasy VII szkoły podstawowej:
Wniosek_o_przyjecie_dziecka_do_klasy_7_SP_nr_17.docx
WYKAZ ULIC NALEŻĄCYCH DO OBWODU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 17 IM. PROF. JANA KARSKIEGO W RUDZIE ŚLĄSKIEJ:
Artura Grottgera, Bielszowicka od 43 do końca (numery nieparzyste), Budowlanych, Dolna, Edmunda Kokota od nr 168 do końca, Ernesta Twaruszki, Fińska, Gabriela Narutowicza, gen. Bema, Gęsia, Jakuba Jasińskiego, Jaworowa, Jedności, Joachima Lelewela, Jodłowa, Karola Szymanowskiego, Kingi, Komuny Paryskiej, Krzywa, Kwiatowa, Ludwika Mierosławskiego, Maksymiliana Chroboka, Mokra, Na Piaski, Noblistów Śląskich, Ogrodnicza, Pawłowska, PCK, Piernikarczyka, Pionierów, Poznańska, Równoległa, Słoneczna, Szkolna, Walerego Wróblewskiego, Węzłowa, Wiosenna, Władysława Łokietka, Wojciecha Drzymały, Wspólna, Wypoczynkowa, Zielona
Zarządzenia władz miasta odnośnie terminów i warunków rekrutacji na rok szkolny 2018/2019
Zarządzanie Prezydenta Miasta Ruda Śląska w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postepowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2018/2019
Uchwała nr PR.007.43.2017 Rady Miasta Ruda Śląska z dn. 23 marca 2017
Uchwała nr PR.007.73.2017 Rady Miasta Ruda Śląska z dn. 18 maja 2017
Zarządzenie nr SP.0050.2.23.2018 Prezydenta Miasta Ruda Śląska z dnia 26 stycznia 2018
Sukces naszej szkoły!
Z ogromną przyjemnością chcemy ogłosić, iż nasza szkoła znalazła się w gronie 1217 szkół z całej Europy nagrodzonych odznaką The eTwinning School Label.
Nagrodzone szkoły zostały ocenione pod względem międzynarodowej współpracy cyfrowej, uświadamiania w kwestii e-bezpieczeństwa, innowacyjnego i kreatywnego podejścia do nauczania, promowania samorozwoju nauczycieli oraz międzynarodowej współpracy uczniów i nauczycieli.
W tym roku szkolnym nasza szkoła prowadzi kilka projektów międzynarodowych, w które oprócz klas VII i gimnazjalnych, zostały również zaangażowane tegoroczne klasy I i IV.
Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w obecnie realizowane projekty oraz tym, którzy w minionych latach podejmowali różnorodne projektowe działania! Dzięki Waszej pracy, talentom i pomysłowości otrzymaliśmy to szczególne wyróżnienie!
Warsztaty plastyczne
Plan zajęć:
„Wiosna moimi oczami”- malowanie farbami przy użyciu rąk na dużych powierzchniach folii- stretch.
„Bukiet kwiatów”- wykonanie z papierów kolorowych wazonów oraz kwiatów wyciętych dziurkaczami.
„Mój ulubiony wiosenny kwiat”- wysypywanka z kaszy manny: rysujemy na kartonie zarysy kwiatów, smarujemy płynnym klejem,posypujemy manną, nadmiar strzepujemy do miski, całość malujemy farbami.
„Moja myszka”- wykonanie narożnej zakładki do książki techniką origami.
Serdecznie zapraszamy!
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Rodzice i uczniowie klas trzecich oddziałów gimnazjalnych!
Poniżej znajduje się link do harmonogramu rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Zapraszamy do zapoznania się z jego treścią.
„Oczytana siedemnastka” - konkursowe spotkania z „Panem Tadeuszem”
21 lutego obchodzony jest jako Dzień Języka Ojczystego. Tradycyjnie już nauczyciele przedmiotów humanistycznych zaprosili uczniów do udziału w różnorodnych konkursach mających na celu promowanie czytelnictwa. Tegoroczna edycja „Oczytanej siedemnastki” była poświęcona naszej epopei narodowej. W konkursie recytatorskim zwyciężyła Aneta Lewandowska z klasy IIb, natomiast II miejsce zajął Marcel Kwas klasy IIIc. Jury przyznało także wyróżnienia Angelice Rząsie (IIb) oraz Wiktorii Koniorczyk z klasy IIIb. Kolejnym konkursem był konkurs literacki – polegał on na stworzeniu własnej poetyckiej wersji przepisu kulinarnego w oparciu o „Pana Tadeusza”. Jury jednomyślnie przyznało I nagrodę Patrykowi Stolarskiemu (IIb), natomiast wyróżnienie otrzymała Angelika Rząsa (IIb). Konkursem, który szczególnie zaangażował uczniów, okazał się konkurs plastyczny na plakat ilustrujący fragment „Pana Tadeusza” opisujący grzybobranie. Poziom prac był dosyć wyrównany. Nauczyciele postanowili przyznać wyróżnienie I stopnia przedstawicielkom klasy III b (Wioletcie Sowie oraz Weronice Pruszkowskiej). Wyróżnienia przyznano jeszcze 4 innym zespołom: z kl. IV a (Karolina Malawska, Julia Nojdek), z kl. IIa (Anna Szydłowska, Mateusz Błaszkiewicz), kl. IIb (Aneta Lewandowska, Julia Jednrulok),oraz z kl. IIc (Wiktoria Karólak, Angelika Twardoch). Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursówJ Wierzymy, że różnorodne spotkania z „Panem Tadeuszem” (i te w trakcie lekcji, jak i te konkursowe) przybliżyły naszym uczniom utwór Adama Mickiewicza!
Kolejny etap rekrutacji!
Drodzy rodzice kandydatów do naszej szkoły,
informujemy, że dzisiaj zostały wywieszone listy zakwalifikowanych kandydatów do klas pierwszych, czwartych i siódmych. Do 26.03 należy podejść do sekretariatu szkoły i podpisać potwierdzenie woli uczęszczania dziecka do naszej placówki.
Zapraszamy!
Archiwum Aktualności