• Rekrutacja 2023/2024

• Szanowni Państwo,

6 marca 2023 r. w Rudzie Śląskiej rozpoczyna się nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2023/2024. Zgłaszanie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły oraz rekrutacja kandydatów na wolne miejsca w szkołach znajdujących się poza obwodem właściwym dla miejsca zamieszkania dziecka, będzie odbywała się poprzez elektroniczny system naboru VULCAN.

Prosimy, aby w terminie od 6 do 17 marca 2023 r. założyć konto na platformie naboru, dokonać elektronicznego zgłoszenia lub złożenia wniosku, a następnie WYDRUKOWAĆ I DOSTARCZYĆ niezbędną dokumentację do wybranej szkoły.

Informacje dotyczące zasad dokonywania zgłoszenia i składania wniosków, a także terminarz naboru wraz z wykazem ulic rejonowych dla SP17 znajduje się w zakładce  https://sp17rudasl.edupage.org/a/rekrutacja-20232024, a także na oficjalnej stronie Miasta Ruda Śląska oraz na platformie naboru, która znajduje się pod adresem: https://rudaslaska.podstawowe.vnabor.pl

Wszelkich informacji udzielają także pracownicy Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Ruda Śląska: Pani Anna Wlaszczyk, tel. 32 244 90 00, wew. 8622 oraz Pan Piotr Płonka, tel. 32 244 90 00, wew. 8607.

• Szkolenie dla Rodziców i Opiekunów "Zagrożenia występujące w internecie"

• Szanowni Rodzice/Opiekunowie,
            serdecznie zapraszamy na szkolenie stacjonarne "Zagrożenia występujące w internecie", które poświęcone będzie przygotowaniu rodzica/opiekuna do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci oraz reagowania na sytuacje zagrożenia. Szkolenie odbędzie się 16.02.2023r. o godz. 17.00 i poprowadzi je psycholog Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rudzie Śląskiej mgr Beata Dyjas.
            Uprzejmie prosimy osoby zainteresowane wzięciem udziału w szkoleniu o informację do14.02.2023r. poprzez dziennik elektroniczny do wychowawców lub dyrekcji.

• SEASON STORIES

• Swoją eTwinningową przygodę zaczynają w tym roku szkolnym uczniowie klasy 3a i 3b. We współpracy z zaprzyjaźnioną szkołą z Czech realizują projekt „SEASON STORIES”. Początek współpracy to oczywiście wzajemne poznanie uczestników projektu oraz konkurs na logo. Podejmowane w trakcie projektu zadania wyznaczają kolejne pory roku. Uczniowie poznają słownictwo związane z jesienią, zimą, wiosną oraz latem. Każda pora roku jest okazją do gier i zabaw językowych oraz różnych kreatywnych działań związanych z realizacją zadań wymyślonych przez partnerską szkołę. W projektowych przedsięwzięciach towarzyszą nam sympatyczni bohaterowie: Krecik oraz smok wawelski.