• Bezpieczne wakacje!

• Kochani!

Zbliżają się wakacje, a wraz z nimi odpoczynek i mnóstwo atrakcji. Pamiętajcie jednak o poniższych zasadach bezpieczeństwa, abyśmy we wrześniu spotkali się z Ww doskonałej formie!

• SP17 nie śpi nocą!🤭

• Czy noc spędzona w szkole może być ekscytującą? Oczywiście!😍Przekonała się o tym klasa 5a, która w nocy z 15/16 czerwca dobrze się bawiła w swoim towarzystwie i zacieśniała więzi. Na pewno za sobą zatęsknimy w przerwie wakacyjnej😎☀️i z radością powrócimy we wrześniu do szkoły🥰

• Sukcesy:)

• Chwalimy się! Chwalimy uczniów!

W międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny" uczniowie naszej szkoły uzyskali świetne wyniki. Wyróżnienie otrzymał Oskar Pajka z kl. 6a uzyskując liczbę punktów plasującą go na 1 miejscu w powiecie. Kolejne wyróżnienie dostał Mikołaj Połubiński z kl. 8a, uzyskując szóste miejsce w powiecie, zaś Mateusz Kurek z kl. 4a swoim wyróżnieniem znalazł się na 7 miejscu w powiecie. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!!

• Kolejny sukces!

• W natłoku codziennych spraw często zapominamy o tym, co było, a przecież nasza historia i ta bliższa, i ta dalsza mają ogromny wpływ na naszą teraźniejszość. Przekonała się o tym nasza uczennica Katarzyna Glosz z klasy 6a, która stworzyła drzewo genealogiczne swojej rodziny w ramach konkursu "Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna". Katarzyna została finalistką konkursu i zakwalifikowała się do etapu centralnego. Do finału awansowało tylko trzech uczniów z całego województwa śląskiego!

Dzięki fascynującym poszukiwaniom, w które zaangażowała się cała rodzina Gloszów, okazało się, że jeden z ich przodków brał udział w powstaniu styczniowym! Był to Bolesław Kardoliński. Tak, tak historie i losy naszych rodzin niejednokrotnie mogą być ciekawsze niż niejeden scenariusz filmowy.

Katarzynie gratulujemy sukcesu, trzymamy kciuki za etap centralny!